Walmart Üzerinde Hemen Satışa Başlayın !

Amerika’nın perakende devi, Amazon’nun bir numaralı rakibi Walmart üzerinde ürünlerinizin aylık 100 milyondan fazla aktif müşteriye ulaşmasını ister misiniz ?

MegaMerchant’ın kurduğu hazır e-ihracat altyapısı sayesinde markanız, hesap açmaya, şirket kurmaya, muhasebe tutmaya, VAT (KDV) numarası almaya gerek kalmadan; karışık lojistik süreçlerine, dil engeline, regülatif süreçlere takılmadan, ek yatırım ihtiyacı olmadan Walmart üzerinde hızlı ve kolay bir şekilde satışa başlayabilir.

Amazon’dan sonra ABD’deki ikinci büyük e-ticaret perakendecisi olan Walmart.com aylık 100 milyondan fazla tekil ziyaretçiye sahip. Pazaryerinde satış yapan satıcılarının sayısı 150.000’i aşmış durumda – bu, bir mali yıl içinde %66’lık bir artış demek. Ayrıca, Amerika’nın fiziksel mağazacılıkta dev markası olan Walmart’ın 31 Ocak 2023 itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam 3.572 mağazası ve 781 mahalle pazarı bulunmakta.

Açıkça, büyüyen satıcılar için Walmart bir fırsat yaratıyor. Eğer şimdiye kadar Walmart’ta satış yapma fikrini düşünmediyseniz, tam sırası 🚀

Neden Walmart’ta Satışa Başlamalısınız ?

E-ticaret dünyasında devasa bir oyuncu olan Amazon, rakipsiz bir konumda görünüyor. Ancak, e-ticaret dünyasında gerçek bir alternatif arayanlar için Walmart umut ışığı oldu diyebiliriz. 

Amazon’un yaklaşık olarak ABD e-ticaret pazarında %40’lık bir pazar payı varken, Walmart’ın pazar payı henüz %10’un altında fakat, son beş yıldır Walmart Amazon’dan çok daha hızlı bir şekilde büyümekte. Bunun birkaç nedeni var. Öncelikle, Walmart’ın online pazar gücü, özellikle online gıda kategorisinde Walmart’a önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca, 2016 yılından sonra Walmart’ın e-ticarete yeniden odaklanması, şirket hedeflerinde önemli bir noktaya koyması ve büyük bir yatırım yapması da büyük bir etken. Sonuç olarak, 2023 yılında, Walmart global e-ticaret satışlarında 100 milyar doları aşarak, büyük bir başarı elde etti. Bu satışların çoğu da ABD’de gerçekleşti.

Amazon’un hâkimiyeti sadece ABD e-ticaret pazarında değil, aynı zamanda global çapta da etkili. Ancak, Walmart gibi güçlü bir rakibin varlığı, e-ticaret piyasasında daha sağlıklı bir rekabet ortamının oluşmasına olanak sağlıyor. Walmart, özellikle lojistik, pazar yeri ve reklamcılık gibi alanlarda büyük adımlar atmış durumda..

Tabii ki, Walmart sadece Amazon’un tek rakibi değil. Ancak, eBay gibi diğer e-ticaret platformlarının büyüme oranları oldukça sınırlı. Shopify gibi platformlar doğrudan tüketiciye yönelik iş modeli ile önemli bir yere sahip olsa da, Walmart’ın sağladığı geniş ürün yelpazesi ve etkileyici büyüme hızı karşısında geride kalıyorlar.

Sonuç olarak, Walmart’ın hızla büyüyen e-ticaret pazarındaki etkisi giderek artıyor ve Amazon’un tek başına olan liderliğine yakın zamanda meydan okuyacak güçte bir alternatif sunuyor. 

Ayrıca online’da başarıya ulaşan ürünlerin fiziksel mağazalarda da yer edinebilmesi adına Walmart sadece online perakende dünyasında değil, fiziksel perakendecilikte büyümek isteyen markalar için de önemli bir fırsat.

Bu nedenle bugünden Walmart üzerinde satışa başlamak, sadece bugün için değil gelecekteki e-ticaret dünyası için de önem arz ediyor.

Uluslararası Satıcılar Walmart.com’da Satış Yapabilir mi?

Evet, Walmart üzerinde Çin, Hindistan, Hong Kong, Birleşik Krallık, Kanada, Japonya, Meksika, Almanya, Güney Kore, Singapur, Tayvan ve Türkiye’deki satıcılar satış yapabilir. 

Walmart.com’da Satış Yapmak İçin Gereklilikler Nelerdir?

Walmart Marketplace’te satıcı olmak için bazı gereklilikleri karşılamanız gerekir;

  1. Geçerli bir İşletme Vergi Kimlik Numarası/Kimlikleri veya İşletme Lisans Numarasına sahip olmanız gerekir. 
  2. İşletme adınızı ve adresinizi doğrulayan destekleyici belgeler sunmanız gerekir. 
  3. Ürünleri online olarak etkili bir şekilde satma yeteneğinizi gösteren, pazardaki veya e-ticaretteki başarılı geçmişinizi kanıtlamanız gerekir.
  4. Ürünlerinizin GTIN/UPC GS1 Şirket Ön Ek Numaralarına sahip olması gerekir.
  5. Kataloğunuzun Walmart’ın Yasaklı Ürünler Politikasına uygun olması gerekir.
  6. Müşterilere güvenilir sipariş gönderimi ve iade hizmetleri sağlamak için siparişleri Walmart Lojistik Hizmetleri (WFS) aracılığıyla göndermeniz veya iade kapasitesine sahip başka bir B2C ABD deposuna sahip olmanız gerekir. 
  7. Uluslararası bir satıcıysanız, ticari kuruluşunuz vb. hakkında bilgiler içeren, ülkenize özgü bilgiler de sağlamanız gerekecektir.

Yukarıdaki tüm şartları sağlıyorsanız ve Walmart mağazanızı kendiniz yönetmek istiyorsanız, Walmart’ın entegrasyon partneri Propars tarafından sağlanan hazır Walmart entegrasyonu ile mağazanızı açıp hemen satışa başlayabilirsiniz. Eğer, yukarıdaki şartları sağlamıyor ve Walmart mağazanızın deneyimli bir ekip tarafından yönetilmesini istiyorsanız, uzun bekleme sürelerine ve ek yatırımlara ihtiyaç duymadan, ürünleriniz MegaMerchant mağazası üzerinden hızlıca satışa sunabilirsiniz.

Global Pazarlarda MegaMerchant’ın Uçtan uca E-ihracat Sistemi ile markanızı globale taşımak için bize ulaşın !

Walmart hakkında detaylı bilgi edinmek ve satıcı olmanın şartlarını öğrenmek için rehberimize göz atın 🔍 https://themegamerchant.com/iletisim-walmart/

Son Gönderiler

İletişime Geç